Zawieszka Petmark [RECENZJA]

2
Zawieszka Petmark [RECENZJA]

Aktualizacja: 10 sierpnia 2017 r.

Zawieszka Petmark zawiera kod QR zintegrowany z profilem internetowym psa. Może być uzupełnieniem czipa i może zastąpić zwykłą adresówkę. Szczegółowe informacje o psie i dane kontaktowe jego opiekuna odczyta każdy, kto ma dostęp do Internetu (nie trzeba mieć specjalnego czytnika). 

psiPARK.pl na Facebooku
Polub nas na Facebooku i bądź na bieżąco! www.facebook.com/psiPARKpl

Wystarczy zeskanować kod lub wpisać adres widoczny na zawieszce, aby wyświetlić profil internetowy czworonoga. Na profilu znajduje się nie tylko numer telefonu opiekuna, ale też informacje o zdrowiu psa i kontakt do jego lekarza weterynarii. Zwiększa to szanse na odnalezienie opiekuna psa np. gdyby numer telefonu nie był akurat dostępny. Jest to na pewno ciekawa propozycja dla osób, którym zależy na bezpieczeństwie pupila.

Zapraszamy do lektury recenzji – na końcu znajdziecie informację, jak uzyskać zniżkę na zakup zawieszki!

Zawieszka Petmark – pierwsze wrażenie

Zawieszki Petmark dostępne są w dwóch rozmiarach: dla psów dużych (powyżej 10 kg) i małych (poniżej 10 kg). Dla naszych psów wybraliśmy czerwone – w sklepie znajdziemy różne kolory do wyboru: fioletowe, niebieskie, różowe, czarne i zielone.

Zawieszki wyglądają jak metalowe adresówki, z tym, że zamiast numeru telefonu mają kod QR i adres do internetowego profilu psa. Z drugiej strony zawieszki jest logo Petmark i napis, który można personalizować (na naszych zawieszkach napis jest standardowy).

Używanie zawieszek Petmark zaczęliśmy od założenia profilu na stronie petmark.com.pl i zarejestrowania kodów. W ten sposób każdy z naszych psów otrzymał swój własny profil powiązany z kodem QR.

Zawieszka Petmark i profil internetowy Pandy

Zawieszka Petmark i profil internetowy Pandy

W profilach dodaliśmy zdjęcia psów oraz informacje takie jak: rasa, kolor, znaki szczególne, data urodzenia, data ostatniego szczepienia i odrobaczania oraz inne (choroby, alergie, numer czipa itp.). Jest tu również miejsce na podanie danych lekarza weterynarii i oczywiście adresu oraz numeru telefonu opiekuna.

Trochę niekomfortowo czujemy się wiedząc, że każdy kto zeskanuje kod, będzie miał dostęp do tak szczegółowych danych (niekoniecznie może to być w sytuacji zaginięcia psa). Można jednak niektóre dane pominąć – nie ma obowiązku wypełnienia wszystkich pól.

Zawieszka Petmark – jak działa w przypadku zaginięcia psa?

Jeśli ktoś znajdzie naszego psa, będzie mógł zeskanować kod QR lub wpisać adres profilu dostępny na zawieszce. Zobaczy wtedy profil zwierzęcia i będzie mógł skontaktować się z jego właścicielem.

Skanowanie kodu QR z zawieszki

Skanowanie kodu QR z zawieszki

Zgodnie z informacjami na stronie Petmark po zeskanowaniu kodu opiekun powinien otrzymać powiadomienie na e-mail wraz z lokalizacją, w której został zeskanowany (powiadomienie nie przychodzi gdy adres wpisywany jest ręcznie). Do nas jednak nie dotarło, chociaż skanowaliśmy kody kilka razy. W profilu psa nie pojawiły się też informacje o ostatniej lokalizacji. Okazuje się, że właściciel telefonu musi wyrazić zgodę na użycie jego lokalizacji. Nie może jednak tego wiedzieć w momencie skanowania kodu, zanim wejdzie na stronę WWW.

Profil internetowy psa, który wyświetla się po zeskanowaniu kodu

Profil internetowy psa, który wyświetla się po zeskanowaniu kodu

W przypadku zaginięcia psa, opiekun może zaznaczyć odpowiednią opcję. Zostaje wtedy wysyłany alert do lekarza weterynarii i do wszystkich użytkowników bazy Petmark, a informacja jest  udostępniona na profilu Petmark na Facebooku (tej opcji nie testowaliśmy). Bezpośrednio z profilu można wydrukować gotowy plakat z informacją o zaginionym psie, co może być pomocne, gdy liczy się każda minuta.

Zawieszka jest na pewno ciekawą propozycją dla wszystkich, którym zależy na bezpieczeństwie pupila. Nasze psy zawsze miały mikroczipy i zwykłe adresówki z numerem telefonu. Na naszych zawieszkach Petmark brakuje nam właśnie numeru telefonu, przez co konieczne jest używanie ich jednocześnie z adresówką. Petmark z numerem telefonu i np. miastem mógłby zupełnie zastąpić adresówkę. Z pewnością można uwzględnić to w spersonalizowanej wersji zawieszki.

Uwaga! W sierpniu otrzymaliśmy informację, że elementy, na które zwróciliśmy uwagę w recenzji (m. in.  generowanie plakatu z informacją o zaginionym psie.), zostały poprawione.

Zawieszka Petmark – opis producenta

Zawieszka Petmark zawiera kod QR zintegrowany z profilem internetowym psa. Dzięki temu można uzyskać szybki dostęp do informacji na jego temat. Zawieszka Petmark stanowi uzupełnienie mikroczipa. W sytuacji zaginięcia zwierzaka zabezpieczonego wyłącznie mikroczipem, identyfikacja możliwa jest dopiero przy użyciu specjalnego czytnika. Zawieszka Petmark umożliwia odczytanie danych przez każdą osobę, która znajdzie zagubione zwierzę – wystarczy mieć dostęp do Internetu. Więcej informacji na stronie petmark.com.pl.

Zniżka na zawieszkę Petmark na hasło psiPARK.pl

Specjalnie dla naszych czytelników Petmark przygotował zniżkę 5 zł na zakup zawieszki! Jak z niej skorzystać? Wystarczy przy zakupie podać hasło „psiPARK.pl” oraz wysłać nam wiadomość na adres info@psipark.pl lub wiadomość prywatną na www.facebook.com/psiPARKpl  z nawą konta, z którego zostało złożone zamówienie.

Prawa autorskie. Artykuł stanowi własność serwisu psiPARK.pl i jest chroniony prawami autorskimi. Dozwolone jest udostępnianie bezpośredniego odnośnika do niniejszego artykułu w mediach społecznościowych oraz na stronach internetowych. Kopiowanie, wykorzystywanie artykułu w całości lub części
bez pisemnej zgody właściciela serwisu psiPARK.pl jest zabronione i może być ścigane prawnie. Zdjęcia: psiPARK.pl
5/5 - (2 {głos/głosy})
Komentarze 2
Zawieszka Petmark [RECENZJA]
  1. Podejrzany adres petmark.com.pl

    Witam, dziś dotarła do mnie zawieszka Petmark, ale kiedy próbuję wejść na stronę petmark.com.pl, żeby założyć profil, to wyskakuje komunikat „Połączenie nie jest prywatne” i cała seria ostrzeżeń. Czy u Was strona działa?
    W ogóle, nigdzie nie ma danych kontaktowych do przedstawiciela firmy. Nawet w mailu potwierdzającym zarejestrowanie zamówienia. Choć zawieszka dotarła, to cała reszta jest (delikatnie mówiąc) – podejrzana.

Odpowiedz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *