XVII Międzynarodowe Targi Zoologiczne PET FAIR

0

Międzynarodowe Targi Zoologiczne „Pet Fair” – najstarsze i najważniejsze targi zoologiczne w Polsce – rozwijają skrzydła!

Profesjonalizm – Szacunek – Innowacyjność

13 – 15 września 2019 roku to data, którą powinni zapamiętać wszyscy przedstawiciele pet biznesu, hodowcy oraz hobbyści. W tych dniach w Hali Expo-Łódź będą miały miejsce 17. Międzynarodowe Targi Zoologiczne „Pet Fair ” – impreza, która od 1991 roku tworzy przyjazne warunki i klimat do nawiązywania kontaktów biznesowych, promocji produktów oraz utrwalenia pozytywnego wizerunku marek i producentów wśród wszystkich miłośników zwierząt.

Nie inaczej będzie i w tym roku, o czym informuje visual oraz główny komunikat tegorocznej imprezy: „z nami rozwijasz skrzydła”. Motto to – już w domyśle – dopełniają hasła takie jak „profesjonalizm”, „innowacyjność” i „szacunek do tradycji”. Wszystkie te elementy znajdują potwierdzenie w tegorocznym programie targów „Pet Fair”.

PROFESJONALIZM

Międzynarodowe Targi Zoologiczne „Pet Fair” wybiegają w przyszłość i śmiało podążają za trendami pokazując, że rozwój poszczególnych kategorii jest dla nich najważniejszy. Dlatego Łódź w tym roku stanie się centrum akwarystyki. Organizatorzy chcą w ten sposób zaakcentować dynamiczne zmiany jakie w ostatnim czasie towarzyszą tej branży.

Na zaproszenie „Pet Fair” targi odwiedzi m.in. „Aquael”, jeden z największych producentów produktów dla rynku zoologicznego. Nie zabraknie też firm: „Juwel” i „Tropical”. Przygotowane aktywności będą przebiegały pod szyldem „Akademii Magazynu Akwarium”. Uczestnicy Międzynarodowych Targów Zoologicznych „Pet Fair” wezmą udział w trzydniowej wystawie akwarystyczno-terrarystycznej. Pasjonaci rzadkich i zjawiskowych ryb, zdumiewających krewetek, węży osiągających ogromne rozmiary czy też bajecznych drzewołazów zobaczą jak zaaranżować akwarium środowiskowe, biotopowe czy dekoracyjne. Po warsztatach będzie można nabyć wszystkie produkty i elementy niezbędne do samodzielnego tworzenia zapierających dech w piersiach podwodnych światów. W trakcie imprezy „Magazyn Akwarium” i Biotope Team Poland „Polish Biotope Contest 2019”, ogłoszą wyniki największego w Polsce konkurs na aranżację akwarium biotopowego. Podczas 17. Międzynarodowych Targów Zoologicznych „Pet Fair” najlepsi aquascaperzy, wybrani drogą eliminacji, stworzą na oczach widzów wspaniałe roślinne akwaria, walcząc przy tym o nagrodę główną konkursu – 2 tys. zł. Jury w składzie Małgorzata Tarczyńska, Michał Adamek (aktualny Mistrz Europy w Aquascapingu)  i Sascha Hoyer wyłoni 10 uczestników, którzy przystąpią do rywalizacji podczas targów „Pet Fair”. Przygotowane przez nich zbiorniki będzie można podziwiać podczas trwania Międzynarodowych Targów Zoologicznych „Pet Fair”. Organizatorami konkursu są Międzynarodowe Targi Zoologiczne PET FAIR oraz Podwodne Ogrody.

Targi Pet Fair, to nie jedyna impreza branży zoologicznej odbywająca się w tym samym miejscu i w tym samym czasie. Swoje skrzydła rozwija również branża weterynaryjna, która na miejsce swojej Konferencji weterynaryjnej – choroby małych zwierząt, wybrała również miasto Łodzi. Życząc jakże owocnego spotkania, zapraszamy również lekarzy weterynarii do odwiedzenia Hali Expo-Łódź i targów Pet Fair.

INNOWACYJNOŚĆ

Międzynarodowe Targi Zoologiczne „Pet Fair” stawiając na przedsiębiorców, wspólnie z nimi budują pet biznes. Z tego względu, w trakcie imprezy zaplanowano szereg aktywności dedykowanych klientom branżowym i firmom biorącym udział w targach.

Modelowy Sklep to kompleksowe wyposażenie miejsca sprzedaży. W prezentowanych tam meblach zastosowano nowoczesne i funkcjonalne rozwiązania techniczne. Zapewniają one właściwe magazynowanie i ekspozycję zarówno produktów zoologicznych, jak i żywych zwierząt.Prezentowane elementy wyposażenia sklepu, przeznaczone do przetrzymywania ptaków i małych ssaków, wyróżnia energooszczędność oraz wygoda w obsłudze. Gwarantuje to zwierzętom właściwe warunki bytowania w oczekiwaniu na nowych opiekunów.

W sklepie znajduje się również strefa akwarystyczna i terrarystyczna. Odwiedzający Modelowy Sklep będą mieli okazję zapoznać się z trendami w zarządzaniu, wyposażeniu i projektowaniu przestrzeni sklepowej. Na stoisku studia targowego PET BIZNES będzie można skorzystać z praktycznych porad. Udzielą ich eksperci i specjaliści od merchandisingu, technik sprzedażowych, marketingu, a także sami Wystawcy. Modelowy Sklep, to jednocześnie nagroda główna w konkursie „WYGRAJ MEBLE DO SKLEPU” adresowana do właścicieli sklepów zoologicznych i osób, które chcą rozpocząć swoją przygodę z branżą zoologiczną.

PET BIZNES, jako oficjalny partner targów PET FAIR, zabezpiecza wydarzenie od strony intermedialnej. Na czas trwania imprezy zostało uruchomione Studio PET BIZNES, które na bieżąco będzie informowało wystawców i odwiedzających o wszystkich wydarzeniach mających miejsce podczas trwania targów. Studio telewizyjne zostało usytuowane w przestrzeni Modelowego Sklepu. 12 kamer i ponad 20 osób bezpośrednio zaangażowanych w tworzenie trzydniowej relacji na żywo. Wywiady, spotkania z producentami i dystrybutorami produktów zoologicznych. Szkolenia z zakresu marketingu i sprzedaży, warsztaty, pokazy, wykłady oraz prezentacje produktowe, to 1620 minut materiału video.

Studio PET BIZNES będzie dostępne również za pośrednictwem NAVIPET. To aplikacja mobilna, dająca możliwość uczestnictwa w imprezie, szczególnie tym, którym odległość, termin lub inne obowiązki nie pozwoliły na osobisty udział w targach. Aplikacja Targowa, to kolejna nowość przygotowana przez PET BIZNES. Pobierz bezpłatnie na swój telefon NAVIPET i oglądaj online wydarzenia targowe, dostępne również na stronie internetowej PET BIZBES i na kanale You Tube. Wystarczy, że będziesz posiadał dostęp do Internetu. NAVIPET to aplikacja mobilna dedykowana w całości użytkownikom rynku zoologicznego. Narzędzie to ułatwi szybkie dotarcie z ofertą produktową nie tylko do właścicieli sklepów zoologicznych, lecznic weterynaryjnych czy salonów groomerskich, ale także do klienta docelowego. Nieograniczone możliwości aplikacji, pozwalają również na obsługę targów, imprez zoologicznych, wykładów oraz szkoleń branżowych. Targi Pet Fair, to jedno z takich wydarzeń. Korzystanie z aplikacji NAVIPET pozwoli wystawcom i odwiedzającym na aktywne uczestnictwo w imprezie.

Premiery produktowe przygotowane przez topowych producentów i dystrybutorów oraz akcja „WIELKIEGO rabatowania” to zaledwie część aktywności do nich skierowanych. W specjalnie zaaranżowanej do tego przestrzeni odbędą się spotkania networkingowe i prezentacje start-upów debiutujących na rynku zoologicznym. Symboliczną wisienką na torcie będzie konferencja „Franczyza w branży zoologicznej”, która pomoże połączyć ze sobą małych przedsiębiorców i uznanych franczyzodawców.

SZACUNEK DO TRADYCJI

Największe i najstarsze targi zoologiczne w Polsce nie mogą uciekać od swojej historii. Z tego względu Międzynarodowe Targi Zoologiczne „Pet Fair” od 28 lat odbywają się w tej samej, niezmienionej lokalizacji – Hali Expo-Łódź. A to nie wszystko. Tradycji stanie się zadość wraz z przyznaniem prestiżowych Złotych Medali targów „Pet Fair”. W walce o nie wystawcy zmierzą się ze sobą w aż 12 kategoriach!

Podczas poprzedniej edycji Targi odwiedziło 4727 przedstawicieli branży oraz 4187 klientów indywidualnych. Zapoznali się z ofertą 152 wystawców. Jak będzie w tym roku okaże się już w dniach 13 – 15 września 2019 roku w hali Expo-Łódź.

Zapraszamy już dziś.
Więcej informacji na www.petfair.pl


Źródło: materiały prasowe PET FAIR

 

psiPARK.pl na Facebooku
Polub nas na Facebooku i bądź na bieżąco! www.facebook.com/psiPARKpl

Prawa autorskie. Artykuł jest chroniony prawami autorskimi. Dozwolone jest udostępnianie bezpośredniego odnośnika do niniejszego artykułu w mediach społecznościowych oraz na stronach internetowych. Zdjęcie główne: PET FAIR.

5/5 - (1 {głos/głosy})

Odpowiedz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *