Woda dla spragnionych czworonogów na dworcach kolejowych | Lato 2019

0
woda dla psa na dworcu kolejowym pkp

Zadbajmy o czworonogów!

3 czerwca rozpoczęła się tegoroczna edycja akcji „Woda dla spragnionych czworonogów” zapoczątkowana przez Fundację Grupy PKP w 2017 r. Gdzie pojawią się poidła z czystą i bieżącą wodą dla czworonogów? Sprawdźcie naszą listę 19 dworców. 


Dziennie każdy pies musi wypijać od 14 do 28 ml wody na kilogram masy ciała. Niestety, ale właściciele tych zwierząt często napotykają na wiele utrudnień uniemożliwiających im odpowiednie zadbanie o swoich pupili, w tym brak łatwego dostępu do pitnej wody dla psów. A to może prowadzić do odwodnienia organizmu u zwierząt, a w konsekwencji spowodować choroby i nieprzyjemne powikłania.

Lato to okres, w którym wysokie temperatury doskwierają każdemu z nas. jednak wydaje się, że często o tym zapominamy w kontekście zwierząt. One tak samo potrzebują ugasić pragnienie, a tym samym uzupełnić brakujące płyny. Pamiętajmy o tym wychodząc na spacer lub szykując się do długiej podróży. Miejmy w pamięci możliwość skorzystania z misek z wodą ustawionych na dworcach kolejowych w specjalnie przygotowanych stojakach oznaczonych logo Fundacji. – mówi Katarzyna Kucharek, Prezes Zarządu Fundacji Grupy PKP.

Woda dla czworonogów | fot. Sara Pijanowska, Fundacja Grupy PKP

 

Fundacja Grupy PKP po raz kolejny wychodzi naprzeciw oczekiwaniom i kontynuuje projekt ,,Woda dla spragnionych czworonogów”. Miski z wodą zostaną ustawione na 19 głównych dworcach kolejowych w całej Polsce, w takich miastach jak Warszawa (Wschodnia, Centralna, Zachodnia) Łódź, Radom, Gdynia, Gdańsk, Bydgoszcz, Częstochowa, Katowice, Gliwice, Sosnowiec, Kraków, Lublin, Rzeszów, Kielce, Wrocław, Opole i Poznań. Czworonogi będą mieć dostęp do świeżej wody na terenach tych dworców do końca września 2019 r. Warto też wspomnieć, że przedsięwzięcie „Woda dla spragnionych czworonogów” sprawdziło się podczas ubiegłorocznych upałów oraz wspomogło osoby niewidome, które często podróżują z psami przewodnikami.

Miasta, w których zostaną rozstawione miski z wodą:

woda dla psa na dworcu kolejowym pkp

Na mapie są zaznaczone miasta, w których na głównych dworach kolejowych zostaną rozstawione miski z wodą.


Źródło: Informacja prasowa Fundacji Grupy PKP
5/5 - (1 {głos/głosy})

Odpowiedz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *