Weterynaryjne leki OTC online – bez recepty

0
weterynaryjne leki otc online

Weterynaryjne leki OTC online czyli leki weterynaryjne dostępne bez recepty można znaleźć na Allegro w dziale „Artykułów dla zwierząt”. Na opiekunów czworonogów czeka teraz ponad 1,3 tysiąca propozycji od zweryfikowanych sprzedawców. Rozszerzenie asortymentu było możliwe dzięki dostosowaniu platformy do nowych regulacji dotyczących sprzedaży leków OTC dla zwierząt.

Weterynaryjne leki OTC online na Allegro

Oferta artykułów dla zwierząt domowych na Allegro została rozszerzona o dostęp do leków weterynaryjnych bez recepty (OTC). Obecnie platforma oferuje ponad 1,3 tysiąca propozycji od zweryfikowanych sprzedawców, w tym popularne produkty dla pupili, takie jak obroże przeciw pchłom i kleszczom czy tabletki na odrobaczanie. Wprowadzenie produktów do sprzedaży było możliwe dzięki dostosowaniu platformy Allegro do nowych przepisów, zgodnie z którymi jedynie odpowiednio skonfigurowane strony internetowe i sprzedawcy, którzy złożyli wniosek do Głównego Inspektoratu Weterynarii, mogą realizować zdalną sprzedaż.

Produkty od sprawdzonych sprzedawców

Zgodnie z różnymi szacunkami, w polskich domach żyje nawet do 14 milionów zwierząt – lojalnych towarzyszy i ważnych członków wielu rodzin. Dlatego z radością przyjęto fakt, że dzięki nowym przepisom opiekunowie zwierząt będą mieli jeszcze łatwiejszy dostęp do niezbędnych produktów w codziennej trosce o swoje czworonogi. Dzięki dostosowaniu platformy do nowych przepisów, opiekunowie zwierząt mogą teraz wygodnie zamawiać potrzebne weterynaryjne leki OTC online. Co więcej, mają pewność, że produkt pochodzi od sprawdzonego sprzedawcy, wpisanego na listę przez Głównego Inspektoratu Weterynarii i zweryfikowanego przez Allegro – zaznacza Magdalena Szulc, Business Unit Manager, Animals Category z Allegro.

Specjalne logo ułatwia identyfikację

Zgodnie z nowymi przepisami, oferty z kategorii leków weterynaryjnych bez recepty są oznaczone specjalnym logo, aby ułatwić konsumentom identyfikację. Logo zawiera flagę narodową kraju UE lub EOG, w którym sprzedawca ma siedzibę i jest zarejestrowany. Po kliknięciu użytkownik jest przekierowywany do krajowego rejestru internetowych sprzedawców leków weterynaryjnych, co umożliwia sprawdzenie uprawnień do sprzedaży leków weterynaryjnych. Warto podkreślić, że oferty są dostępne tylko w opcji „Kup teraz” i nie są dostępne dla użytkowników kont junior, czyli osób poniżej 13. roku życia. Dodatkowo sprzedawcy nie mogą ich promować. Więcej informacji na temat warunków sprzedaży leków OTC dla zwierząt i wskazówek dotyczących rozpoczęcia sprzedaży w tej kategorii można znaleźć w sekcji pomocy Allegro.

Spodobał Ci się nasz artykuł? Napisz komentarz!

Zobacz też:

psiPARK.pl na Facebooku
Polub nas na Facebooku i bądź na bieżąco! www.facebook.com/psiPARKpl
Prawa autorskie. Artykuł stanowi własność serwisu psiPARK.pl i jest chroniony prawami autorskimi. Dozwolone jest udostępnianie bezpośredniego odnośnika do niniejszego artykułu w mediach społecznościowych oraz na stronach internetowych. Kopiowanie, wykorzystywanie artykułu w całości lub części bez pisemnej zgody właściciela serwisu psiPARK.pl jest zabronione i może być ścigane prawnie. 

Źródła: Informacja prasowa

5/5 - (1 {głos/głosy})

Odpowiedz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *