Remi Gaillard w schronisku!

1

Aktualizacja: 25.11.2016 r. Uzbierana kwota osiągnęła ponad 200.000 Euro, a ze schroniska adoptowano 150 psów. Gratulacje dla Remiego za wspaniałą postawę i podziękowania w imieniu bezdomnych zwierząt!

Remi Gaillard w schronisku – zamknięty do odwołania

W dniu 11 listopada Remi zamknie się w jednym z boksów dla psów wspieranego przez siebie schroniska SPA w Montpellier, w którym będzie żył do czasu, aż ze schroniska nie zostanie adoptowanych przynajmniej 300 psów.

Drugim z proponowanych przez Remiego sposobów na jego „uwolnienie” jest zebranie kwoty minimum 50 000 Euro na rzecz stowarzyszenia prowadzącego schronisko. Zbieranie datków ma być jednak zorientowane głównie na sponsorów, a nie ma być to zbiórka pośród mieszkańców czy zwykłych osób fizycznych.

Remi Gaillard będzie nadawał program na żywo poprzez stronę swojego profilu w portalu Facebook. Program będzie emitowany całą dobę, a data jego zakończenia nie jest na tę chwilę ustalona. Dlaczego? Ponieważ według założeń akcji ma ona właśnie nie zależeć od niego, a od pomyślnych adopcji.

Remi Gaillard jako jedna z niewielu postaci showbusinessu pokazuje jak skutecznie wykorzystać popularność do dobrych celów, w tym przypadku do niesienia pomocy cierpiącym zwierzętom. Zachęcamy do śledzenia profilu autora akcji (odnośnik na końcu artykułu).

Remi Gaillard w schronisku – kim on jest?

Francuski komik Remi Gaillard jest znany z wielu dowcipnych, krótkich filmików zamieszczanych w Internecie. Z zamiłowania piłkarz. Obecny na międzynarodowej scenie od 2001 roku.

Wsławił się m.in. udając członka mistrzowskiej drużyny piłkarskiej z ligi francuskiej, trzymając po wygranym meczu z jej członkami puchar oraz wymieniając uścisk dłoni z prezydentem Francji Jacquesem Chiraciem oraz w 2015 roku – udając członka mistrzów świata w siatkówce, drużyny Francji i pozując z nimi do oficjalnego, grupowego zdjęcia z pucharem. Teraz, po raz kolejny postanowił pomóc potrzebującym zwierzętom i zwrócić uwagę na problem psiej bezdomności oraz przemocy wobec psów.

Remi Gaillard ma to do siebie, że jego akcje są autentyczne do szpiku kości. Niektóre pomysły bywają kontrowersyjne, niektóre bawią do łez. Nierzadko ich realizacja kończy się dla Remiego konsekwencjami karnymi, co bywa uwidocznione w niektórych filmach. Tym razem charakter przedsięwzięcia jest zaskakujący i niesamowicie wymowny, a co najważniejsze – charytatywny.

Niedawno Remi przekazał 10 000 Euro na rzecz schroniska dla zwierząt SPA Montpellier, zlokalizowanego przy południowym wybrzeżu Francji. Pieniądze pochodziły z zysku za udział w reklamie aplikacji, w której wystąpił celowo, aby zarobione pieniądze rozdać przypadkowym osobom oraz przekazać je na rzecz potrzebujących zwierząt.

Przekazanie czeku dla schroniska pokazane jest od 04:07 min. filmu:

Remi Gaillard w schronisku – SPA w Montpellier

Schronisko SPA w Montpellier jest prowadzone przez założone w 1934 roku stowarzyszenie ochrony zwierząt. Stowarzyszenie prowadzi działalność non-profit. Samo schronisko opiekuje się zwierzętami przejętymi od ich właścicieli na drodze interwencji, realizowanych często z powodu przemocy. Schronisko szczepi, sterylizuje, opiekuje się i poszukuje niechcianym psom nowych domów. Stowarzyszenie realizuje interwencje dotyczące nie tylko przemocy, ale i zaniedbania, zgłaszane przez osoby trzecie.

Profil Remiego Gaillard na Facebooku

Oficjalna strona internetowa Remiego Gaillard

Profil schroniska SPA Montpellier na Facebooku

Oficjalna strona schroniska stowarzyszenia SPA Montpellier

Prawa autorskie. Artykuł stanowi własność serwisu psiPARK.pl i jest chroniony prawami autorskimi. Dozwolone jest udostępnianie bezpośredniego odnośnika do niniejszego artykułu w mediach społecznościowych oraz na stronach internetowych. Kopiowanie, wykorzystywanie artykułu w całości lub części bez pisemnej zgody właściciela serwisu psiPARK.pl jest zabronione i może być ścigane prawnie. Zdjęcie: pixabay.com
Oceń post
Komentarze 1
Remi Gaillard w schronisku!
  1. Bartek

    Hehe, ten to ma pomysły, ale chwała mu za to, właśnie takie gwiazdy sieci i TV są potrzebne 🙂

Odpowiedz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *