Psy królowej Elżbiety

0
Psy królowej Elżbiety

Królowa Elżbieta II, jedna z najdłużej panujących monarchów w historii Wielkiej Brytanii, nie tylko zdobyła serca poddanych, ale także była znana z miłości do swoich psich towarzyszy. W ciągu lat wielu czworonożnych przyjaciół królowej przewinęło się przez królewskie pałace. Jakie były psy królowej Elżbiety? Poznajmy niektóre z nich oraz ich fascynujące rasy.

Psy królowej Elżbiety – Corgi

Niewątpliwie najbardziej znaną rasą psów królowej Elżebiety są Corgi, a zwłaszcza Pembroke Welsh Corgi. Królowa Elżbieta miała wiele osobistych powodów, by pokochać tę radosną i inteligentną rasę. Znane z krótkich nóżek i długiego tułowia, Corgi były obecne w życiu królowej od dzieciństwa. Jej pierwszym Corgi był Dookie, podarowany jej w dzieciństwie. Kolejne psy, takie jak Rozavel Golden Eagle czy Dorgie (mieszanka Corgi i Dachshunda), stały się niemalże ikonami królewskiego życia.

Pembroke Welsh Corgi to rasa małych psów pasterskich z Walii. Charakteryzują się krótkimi łapami, zwężającym się tułowiem i wyrazistymi uszami. Są to energiczne i przyjazne psy, doskonałe towarzysze dla aktywnych właścicieli.

psy królowej elżbiety

Corgi są najbardziej kojarzone z psami królowej Elżbiety

Jaminiki

Królowa Elżbieta była także miłośniczką rasy Dachshund. Jej pierwszy pies tej rasy, Dachshund o imieniu Dookie, wprowadził ją w świat tych uroczych, wydłużonych psów. Niektóre z Dachshund w rodzinie królewskiej to mixy z Corgi, tworzące ciekawe połączenie cech obu ras.

Dachshund, znany również jako jamnik, to rasa psa o charakterystycznie wydłużonym tułowiu i krótkich nogach. Są odważne, ciekawskie i pełne energii. Ich wytrzymałość i inteligencja sprawiają, że są wspaniałymi towarzyszami.

Labrador Retriever

W królewskiej kolekcji psów znaleźliśmy także Labradory Retrivery. Królowa Elżbieta posiadała kilka Labradory, z których jeden, imieniem Lara, został nawet podarowany przez Kanadyjskiego Klubu Retriverów. Labradory, znane ze swojej inteligencji i zdolności do pracy, idealnie wpasowują się w królewskie życie.

Labrador Retriever to pies pracujący o wyjątkowo przyjaznym usposobieniu. Znani są z inteligencji, łatwości w szkoleniu i miłości do interakcji z ludźmi.

Psy królowej Elżbiety – podsumowanie

Wraz z Corgi, Dachshund i Labradorami, psy królowej Elżbiety stanowiły nieodłączny element jej życia. Nie tylko były uroczymi towarzyszami, ale także symbolizowały jej miłość do zwierząt. Te wyjątkowe psy pozostawiły swoje łapki na sercu nie tylko królowej, ale także milionów ludzi na całym świecie.

Spodobał Ci się nasz artykuł? Napisz w komentarzu!

Zobacz też:

Aktualizacja: 30 grudnia 2023 r. | Autor: psiPARK.pl | Prawa autorskie. Artykuł stanowi własność serwisu psiPARK.pl i jest chroniony prawami autorskimi. Dozwolone jest udostępnianie bezpośredniego odnośnika do niniejszego artykułu w mediach społecznościowych oraz na stronach internetowych. Kopiowanie, wykorzystywanie artykułu w całości lub części bez pisemnej zgody właściciela serwisu psiPARK.pl jest zabronione i może być ścigane prawnie. Zdjęcie: Canva.com

5/5 - (2 {głos/głosy})

Odpowiedz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *