Psie Sprawki, Joanna Krupa [RECENZJA]

0

Książka „Psie sprawki” autorstwa Joanny Krupy została wydana w 2017 r. Pierwsza część książki to 12 historii adopcji psów. Wśród nich są opowiadania autorki, która sama przygarnęła czworonogi. W drugiej części znajdziemy przewodnik po adopcji psa oraz spis schronisk dla bezdomnych psów w Polsce. 

Autora cały zysk z książki przekazuje wybranym schroniskom. W książce znaleźliśmy nawiązanie do programu telewizyjnego „Misja Pies”, w którym Joanna Krupa pomaga w wychowaniu oraz adopcji psów.  Tekst jest przyozdobiony kolorowymi zdjęciami Joanny i psów oraz reklamami Pedigree.

Przewodnik po dobrej adopcji

Przewodnik składa się z pytań, które warto sobie zadać prze adopcją pupila oraz z testu „Jaki powinien być pies, którego adoptujesz”. Znajdziemy tu też poradnik, jak krok po kroku wygląda adopcja oraz informacje dotyczące m. in. bezpieczeństwa psa w domu, podróży i wychowania. Zwrócono też uwagę na czipowanie i sterylizację psów.

Podoba nam się przede wszystkim hasło przewodnie książki „Nie kupuj, adoptuj„, za którym jesteśmy całym sercem. Wzruszające historie mogą zachęcić do adopcji psów i zwracają uwagę na problem bezdomności zwierząt i cierpienie psów w schroniskach. Jesteśmy jak najbardziej za mądrym i przemyślanym podejściem do adopcji, aby dała radość psu i jego opiekunowi.

Poradnik o żywieniu i zdrowiu psów

W dalszej części przewodnika po adopcji znajdziemy porady o żywieniu i zdrowiu psów. I tu nie możemy się zgodzić z tym, że surowe mięso i kości szkodzą psu oraz że psie jedzenie powinno bilansować się w ciągu 24 godzin. Jeśli autorka miała na myśli psa, który cały czas jest na suchej karmie i jednorazowe podanie mu surowego mięsa czy kości może spowodować u niego biegunkę, to warto to uzupełnić. Jest wiele psów, którym służy dieta oparta na surowym mięsie i bilansująca się w dłuższym okresie czasu.

Pozostawienie tego bez wyjaśnienia wprowadza w błąd i to jest według nas duży minus dla tej książki. Jeśli doda się do tego reklamy Pedigree i żółte tło, to można odnieść wrażenie, że czyta się tekst sponsorowany. Szkoda, bo pierwsza część książki zapowiadała się naprawdę nieźle.

Psie Sprawki

 • Tytuł: Psie Sprawki
 • Autor: Joanna Krupa
 • Wydawnictwo: Edipresse Książki
 • Rok wydania: 2017
 • Wymiary: 15 x 219 x 154
 • Liczba stron: 128
 • Oprawa: twarda

Joanna Krupa nie potrafi przejść obojętnie wobec psiego nieszczęścia. A jest go wokół nas tak wiele! Każdy pensjonariusz schroniska dla zwierząt to inna dramatyczna historia. W swojej książce Joanna opowiada takie historie i prosi: nie kupuj, adoptuj! To nieprawda, że psiak ze schroniska nie jest glamour! Spójrzcie na te mordki i sami zobaczcie! „Psie sprawki” to zbiór psich historii – do płaczu i śmiechu. A także przewodnik po dobrej psiej adopcji, odpowiadający na wszystkie najważniejsze pytania: gdzie szukać czworonożnego przyjaciela, jak się nim zaopiekować, jak go wychowywać, by jemu było dobrze z nami, a nam – z nim. A na początek test dla przyszłego właściciela: sprawdź, jaki temperament powinien mieć twój pupil!

Psie Sprawki – spis treści

 1. Wstęp
 2. Psie historie
  1. Darla (i Joanna)
  2. Hugo (i Kasia)
  3. Lula (i Ania)
  4. Pina (i Magda)
  5. Sepia (i Darek)
  6. Lara (i Kasia)
  7. Cinnamon (i Joanna)
  8. Melania (i Kasia)
  9. Cyzia (i Beata)
  10. Lucky i spółka (i Joanna)
  11. Piegus (i Kasia)
  12. Lima (i Karol)
 3. Przewodnik dobrej psiej adopcji
  1. Lista schronisk dla bezdomnych zwierząt w Polsce
Prawa autorskie. Artykuł stanowi własność serwisu psiPARK.pl i jest chroniony prawami autorskimi. Dozwolone jest udostępnianie bezpośredniego odnośnika do niniejszego artykułu w mediach społecznościowych oraz na stronach internetowych. Kopiowanie, wykorzystywanie artykułu w całości lub części
bez pisemnej zgody właściciela serwisu psiPARK.pl jest zabronione i może być ścigane prawnie. Zdjęcia: psiPARK.pl

 

5/5 - (1 {głos/głosy})

Odpowiedz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *