II Polskie Dni Cane Corso Italiano i Dogo Argentino

0
Polskie Dni Cane Corso Italiano i Dogo Argentino

II Polskie Dni Cane Corso Italiano i Dogo Argentino odbędą się w dniach od 15 do 18 czerwca 2017 roku w Lublińcu na terenie ośrodka Posmyk.

Plan imprezy obejmuje szkolenia z zakresu posłuszeństwa i obrony, które poprowadzą czescy pozoranci i przewodnicy psów policyjnych. Kurs handlingu, który obejmie zajęcia dla różnych ras pod okiem jednej z czołowych rosyjskich handlerek oraz wystawę organizowaną dla przedstawicieli dwóch ras wymienionych w nazwie imprezy, którą sędziować będą – znani hodowcy z Rumuni, a tak że Włoch.

Nie obejdzie się także bez wykładów dotyczących wzorców ras – prowadzonych przez specjalnie zaproszonych włoskich znawców CC i DA. Zlot w takiej formie odbywa się już po raz drugi i spodziewamy się ponad 100 uczestniczących psów, a także wielu odwiedzających imprezę.

Pomysł organizacji tego typu imprezy powstał 7 lat temu, w gronie kilku hodowców, a właściwie pasjonatów i miłośników rasy – Cane Corso Italiano. Z biegiem lat – w związku z coraz częstszym uczestnictwem w zajęciach szkoleniowych, przedstawicieli Dogo Argentino, powstał pomysł połączenia sił i zorganizowania spotkania dla obu ras.

Najważniejszym punktem programu jest zorganizowane w ostatnim dniu spotkania Raduno – czyli wystawy, gdzie oceniane są psy pod kątem ich typu i przydatności w hodowli. Ocena ta jest wyjątkowo wartościowa dla miłośników ras – ze względu na zaproszonych do oceny hodowców o ogromnym dorobku w tej dziedzinie.

II Polskie Dni Cane Corso Italiano i Dogo Argentino – plan imprezy:

CZWARTEK (15.06 ) I PIĄTEK (16.06 )

CC I DA

 • 15 i 16.06. – od godziny 9.00 rano – szkolenie z zakresu posłuszeństwa i obrony ( dla chętnych – ślady użytkowe) Zajęcia poprowadzą czescy pozoranci i przewodnicy psów policyjnych.
 • 15 i 16.06 – 8 godzinny kurs handlingu, poprowadzony przez jedną z czołowych rosyjskich handlerek Dashą Churakovą. Kurs odbędzie się w dwóch blokach, po 4 godziny, z udziałem tłumacza z języka rosyjskiego. 15.06 – ćwiczenia zaczną się o godzinie 15.00, a 16.06 – o godzinie 16.00

SOBOTA (17.06 )

CC

 • Od godziny 8.00 – 13.00, trening z posłuszeństwa i obrony – dla chętnych testy psychiczne (bez wpisu do rodowodu)
 • Od godziny 15.00 do 18.00, wykład z budowy i ruchu cc. Tak jak w ubiegłym roku zajęcia poprowadzi pan Nicola Mille.

DA

 • Od godziny 8.00 -13.00, testy psychiczne i sprawnościowe dla psów, w tym próba na dzika.
  (nie będzie to żywe zwierzę)
 • Od godziny 16.00 do 18.00, wykład dotyczący rasy poprowadzi pan Gaetano Pannone

CC i DA

 • Od godziny 19. 30 uroczysta kolacja i dyskoteka z wyborem króla i królowej imprezy.

NIEDZIELA (18. 06 )

RADUNO

 • Przyjmowanie psów rozpocznie się od godziny 9.00
 • Sędziowanie na obu ringach rozpocznie się o godzinie 11.00
 • Przed rozpoczęciem sędziowania, o godzinie 10 odbędzie się pokaz pracy DA, który zaprezentuje La Rosa de Inca team.
 • W przerwie o godzinie 13.00 na ringu DA odbędzie się druga część pokazu.

Sędziować będą:

 • Cane Corso – pan Cosmin Pretorian – właściciel hodowli Di Casa Pretorian
 • Dogo Argentino – pan Gaetano Pannone – vice Prezydent DACI

Przyjmowane będą wszystkie psy, posiadające metrykę bądź rodowód wydany przez organizacje zrzeszone w FCI w wieku powyżej 4 miesięcy.

Więcej informacji na dostępnych jest na stronie wydarzenia na Facebooku tutaj.

Tekst i zdjęcie: materiały organizatora

Prawa autorskie. Artykuł jest chroniony prawami autorskimi. Dozwolone jest udostępnianie bezpośredniego odnośnika do niniejszego artykułu w mediach społecznościowych oraz na stronach internetowych. Kopiowanie, wykorzystywanie artykułu w całości lub części jest zabronione i może być ścigane prawnie. 
5/5 - (2 {głos/głosy})

Odpowiedz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *