Imię dla psa [ANKIETA]

0
Imię dla psa

Wybór imienia dla psa jest bardzo istotny dla jego opiekuna. Czym kierować się wybierając imię dla psa? Jakie są ciekawe, oryginalne i lubiane imiona dla psów w Polsce? 

psiPARK.pl na Facebooku
Polub nas na Facebooku i bądź na bieżąco! www.facebook.com/psiPARKpl

Imię dla psa – jak wybrać?

Czasami widzimy psa i od razu wiemy jak będzie miał na imię, co może być związane z jego cechą charakterystyczną. W innych przypadkach znalezienie tego najlepszego imienia sprawia niemałe trudności. Czym się kierować wybierając imię dla psa?

Imię dla psa powinno być krótkie, złożone z dwóch sylab. Najlepiej, aby zawierało głoskę dźwięczną i żeby nie kojarzyło się psu z komendą. Unikajmy imion ludzkich, a także obraźliwych i o znaczeniu pejoratywnym. Pamiętajmy, że imię pies będzie nosił przez całe życie, powinno więc pasować mu zarówno, gdy jest szczeniakiem i później, gdy dorośnie (dobrze się tu sprawdzi imię, które ma zdrobnienia). Imię oryginalne sprawi, że nasz pies się wyróżni i nie będzie reagował na imię na wołania skierowane do innych czworonogów np. w parku czy na wybiegu dla psów.  Opiekunowie psów rasowych często wybierają nowe, „domowe” imiona dla psów, które wraz z przydomkiem jest często długie i wymyślne.

Jeśli już wybrałeś imię dla psa, zapraszamy do wypełnienia krótkiej ankiety. Jeśli nie, zajrzyj niżej, gdzie już wkrótce pojawi się lista imion dla psów.

Ankieta – imiona dla psów w 2018 r.

Imiona dla psów z ankiety 2018 r.

Ranking 100 najbardziej popularnych imion dla psów jest już dostępny tutaj: psipark.pl/pieskie-zycie/popularne-imiona-dla-psow-i-suczek-2018.

Imiona dla psów – ankieta 2019 r.


Zobacz też:

Prawa autorskie. Artykuł stanowi własność serwisu psiPARK.pl i jest chroniony prawami autorskimi. Dozwolone jest udostępnianie bezpośredniego odnośnika do niniejszego artykułu w mediach społecznościowych oraz na stronach internetowych. Kopiowanie, wykorzystywanie artykułu w całości lub części bez pisemnej zgody właściciela serwisu psiPARK.pl jest zabronione i może być ścigane prawnie. Zdjęcie: pixabay.com
5/5 - (7 {głos/głosy})

Odpowiedz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *