Fitness z psem. Program ćwiczeń na codzienny spacer [RECENZJA]

0
Fitness z psem

Taki tytuł musi zainteresować każdego, kto lubi aktywnie spędzać czas ze swoim psem! Książka zawiera szczegółowy i przystępny opis treningów zarówno dla początkujących jak i zaawansowanych. Autorka Hester M.Eick podkreśla, że ćwiczyć można z każdym psem (niezależnie od wielkości, rasy, czy wieku) – wystarczy wiedzieć jak oraz zachować umiar. 

Na początku znajdziemy najważniejsze zasady dotyczące ułożenia planu treningowego, podstaw treningu i wskazówek dietetycznych oraz przykłady planów treningowych. Książka zawiera także rysunki pokazujące anatomię psa i człowieka. Dodatkowo zaznaczone są partie mięśni zaangażowanych w dane ćwiczenie.

Trzy rozdziały książki poświęcone są kolejno treningowi dla psa, dla człowieka i wspólnemu dla nich obojga. Opisy są bardzo przejrzyste. Wyszczególniono to, co będzie potrzebne do danego ćwiczenia (np. prosty odcinek drogi czy drzewo), rozgrzewkę i plan treningu. Ponadto, autorka przedstawia potencjalne problemy i sposoby radzenia sobie z nimi, a także zwraca uwagę na bezpieczną aktywność.

Pomocne są liczne zdjęcia ukazujące ćwiczenia w wykonaniu autorki i jej psów border collie: Toucha, Badgera i Idgiego. W przypadku wspólnego treningu znajdziemy odesłania do ćwiczeń, które najpierw powinien opanować osobno pies i my sami, np. przy ćwiczeniu ramion i utrzymania równowagi pies powinien wcześniej nauczyć się opierania się o drzewo, a my – podciągania.

Wiele elementów ćwiczeń takich jak obroty, ukłon, noszenie patyków, aport i skoki przez przeszkodę jest na pewno dobrze znanych miłośnikom psów. Autorka pokazuje je w nowej odsłonie, tworzy z nich trening, który może być urozmaiceniem spaceru i motywacją do codziennej aktywności z psem, a być może nawet początkiem nowej pasji.

fintess-z-psem

Fitness z psem – opis książki

Przysiad, podpór czy podciąganie to ćwiczenia, które możemy wykonywać na łonie natury – bez sprzętu, ale za to wspólnie ze swoim psem! Lektura tej książki pozwoli nam zapoznać się z nowym trendem fitness, jakim jest trening z psem. Dowiemy się z niej, jak mogą wyglądać wspólne treningi człowieka i psa, w których zwierzę jest pełnoprawnym partnerem, wykonuje ćwiczenia i dodatkowo motywuje swojego opiekuna do wysiłku.

Do wyboru jest wiele rodzajów ćwiczeń: trening siłowy dla właściciela, a dla psa ćwiczenia równowagi – dla każdego coś miłego. Przejrzyste opisy ćwiczeń, na które składają się teksty i zdjęcia, pomogą w ich wykonywaniu. Pozytywny efekt uboczny: wspólny trening zbliża, odpręża i po prostu sprawia przyjemność.

Książka przeznaczona jest dla wysportowanych duetów złożonych z człowieka i psa oraz wszystkich tych, którzy chcieliby pójść w ich ślady!

Fitness z psem – spis treści

Sport dobrze robi
SPORT DOBRZE ROBI
Ćwiczenia dla psa

CORE: TRENING STABILNOŚCI TUŁOWIA

RÓWNOWAGA l RUCHOMOŚĆ

SWOBODNE SKOKI, MIĘKKIE LĄDOWANIE

TRENING KONDYCYJNY

Teraz pora na człowieka
SIŁA EKSPLOZYWNA

WSZYSTKO DLA KOLAN

PUNKT CIĘŻKOŚCI: BIODRA

STABILNOŚĆ TUŁOWIA: WYCISKANIE

STABILNOŚĆ TUŁOWIA: PODCIĄGANIE

STABILNOŚĆ TUŁOWIA: PLECY l BRZUCH

TRENING KONDYCYJNY

Nareszcie razem! Ćwiczenia dla człowieka i psa
SIŁA EKSPLOZYWNA

TRENING W LESIE

TRENING NA PLAŻY

TRENING W MIEŚCIE

TRENING NA POLU LUB ŁĄCE 

 

Fintess z psem – fragmenty książki

Fitness z psem.

 

Fitness z psem.

Artykuł powstał we współpracy z Powszechnym Wydawnictwem Rolniczym i Leśnym


Prawa autorskie. Artykuł stanowi własność serwisu psiPARK.pl i jest chroniony prawami autorskimi. Dozwolone jest udostępnianie bezpośredniego odnośnika do niniejszego artykułu w mediach społecznościowych oraz na stronach internetowych. Kopiowanie, wykorzystywanie artykułu w całości lub części bez pisemnej zgody właściciela serwisu psiPARK.pl jest zabronione i może być ścigane prawnie. Zdjęcie główne: pixabay.com; Zdjęcia w treści artykułu: PWRiL

 

Oceń post

Odpowiedz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *