Złe traktowanie psa i innych zwierząt – gdzie zgłosić?

2
Złe traktowanie psa i innych zwierząt - gdzie zgłosić

Jak wysłać do służb zawiadomienie o problemie zwierzęcia, o którym wiesz? Jak – również anonimowo – zgłosić konieczność interwencji w danym miejscu w Polsce?

Zwierzę, jako istota żyjąca, zdolna do odczuwania cierpienia, nie jest rzeczą. Człowiek jest mu winien poszanowanie, ochronę i opiekę. Art. 1 ust. 1 Ustawy z dnia 21 sierpnia 1997r o ochronie zwierząt

Istnieją trzy zdalne narzędzia, które pozwalają na dokonanie zgłoszenia. Jeżeli nie wiedziałaś/wiedziałeś o ich istnieniu – przekaż dalej.

Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa

Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa pozwala na dodawanie zagrożeń, na które służby mają do 2 dni na reakcję. Dodane zdarzenie można śledzić, gdyż zmiana koloru jego statusu wskazuje określoną czynność. Do jej obsługi wystarczy jedynie komputer z przeglądarką stron WWW lub urządzenie mobilne. Do zgłoszenia można dodawać załączniki – zdjęcia, film, opis itp.

Adres: https://mapy.geoportal.gov.pl/iMapLite/KMZBPublic.html

Zielona Strefa oraz CITES

Dedykowane informacjom odnośnie szeroko pojętego znęcania się nad zwierzętami skrzynki e-mail Miejskich oraz Wojewódzkich Komend Policji.

Przykładowe adresy:

Moja Komenda

To mobilny przewodnik po polskich jednostkach Policji (przygotowany przez MSWiA). Są tu adresy i dane kontaktowe najbliższych jednostek Policji, jest również baza wszystkich dzielnicowych w Polsce (wraz z wyszukiwarką).

Aplikacja w Sklepie Play: https://play.google.com/store/apps/details?id=com.altconnect.android.mk&hl=pl

Pamiętaj, że złe traktowanie zwierząt możesz też zgłosić telefonicznie najbliższej jednostce Policji pod numerem 997.

Zobacz też:

Porzucony pies. Co zrobić?

Porzucony pies. Co zrobić?

Jak pomóc psu, którego znaleźliśmy przy drodze, na parkingu lub w lesie? Co wtedy zrobić? Co na to przepisy prawa? Zapamiętaj, że porzucenie psa to forma znęcania się nad nim, czyli przestępstwo! Porzucenie psa – udokumentuj zdarzenie i powiadom służby W przypadku zauważenia przestępstwa porzucenia psa lub posiadania informacji o takowym należy zgłosić to do najbliższej […]

8 komentarzy
Prawa autorskie. Artykuł stanowi własność serwisu psiPARK.pl i jest chroniony prawami autorskimi. Dozwolone jest udostępnianie bezpośredniego odnośnika do niniejszego artykułu w mediach społecznościowych oraz na stronach internetowych. Kopiowanie, wykorzystywanie artykułu w całości lub części
bez pisemnej zgody właściciela serwisu psiPARK.pl jest zabronione i może być ścigane prawnie. Zdjęcie: pixabay.com

Zobacz też:

Komentarze 2
Złe traktowanie psa i innych zwierząt – gdzie zgłosić?
  1. Adrianna

    Moim zdaniem ludzie bijący zwierzęta powinni dostawać karę oko za oko, ząb za ząb. W sumie to za większość przewinień powinna być taka kara.

  2. Joanna

    Ci ludzie, co źle traktują psy, to chyba nie mają serca.

Odpowiedz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

,0