Wybieg dla psów Kraków Czyżyny

Najnowocześniejszy i najlepiej wyposażony spośród krakowskich wybiegów. Oddany do użytku na początku 2017 roku wybieg na terenie osiedla 2. Pułku Lotniczego w Krakowie to prawdziwa strefa relaksu dla psów. Na terenie 30 arów znajduje się bardzo bogate wyposażenie sportowe oraz naturalne. Inwestycja ta kosztowała miasto 280 tysięcy złotych.

Wybieg dla psów Kraków Czyżyny – adres i mapa

Adres wybiegu: ul. Stanisława Kłosowskiego 16, 30-001 Kraków
[osiedle II Pułku Lotniczego (dzielnica XIV), w sąsiedztwie osiedla Avia]

Przeczytaj regulamin wybiegu.

Parkowanie jest możliwe bezpośrednio przy wybiegu na parkingu miejskim.

Wybieg dla psów Kraków Czyżyny – wyposażenie

Wybieg już z daleka wzbudza spore zainteresowanie. Kilka wydzielonych stref (sportowo-treningowa – agility, dzika oraz rekreacji dla opiekunów) nadaje mu charakteru bardzo przemyślanego i nowoczesnego miejsca.

W strefie sportowej odnajdziemy wyposażenie agility: pochylnię prostą, przeskok pojedynczy, cztery pochylnie łamane, przeskok potrójny, tunel prosty, tor z rurek, słupki do slalomu, płotki duże i małe, talerzyki oraz równoważnie. Całe wyposażenie agility ustawione jest na podłożu trawiastym.

Strefa naturalna, oddzielona od strefy sportowej dodatkową psią toaletą wypełnioną piaskiem i palikami, to zróżnicowane podłoże (piasek oraz trawa), na którym ustawiono głazy, rury betonowe oraz konary, które służą psom jako elementy do ćwiczeń, zabawy oraz poznawania otoczenia.

.
Od strony śluzy wejściowej od ul. Kłosowskiego znajdziemy kosz na psie odchody (koszy na wybiegu jest mnóstwo) oraz tzw. pitnik z bieżącą wodą. Wybieg dla psów Kraków Czyżyny to drugi znany nam w Krakowie wybieg oferujący psom możliwość ugaszenia pragnienia dostępną na miejscu, świeżą wodą (dostęp do wody oferuje również wybieg na terenie Kraków Airport).

Strefa rekreacji dla opiekunów to drewniana platforma do spacerowania oraz ławki, na których można odpocząć. Na wybiegu nie brakuje także zieleni – Zarząd Zieleni Miejskiej Krakowa zadbał o nową roślinność, również taką tuż za ogrodzeniem wybiegu.

Pas zieleni graniczący z ogrodzeniem wybiegu jest od wewnątrz dodatkowo odgrodzony bezpiecznymi sznurkami, co zabezpiecza zwierzęta przed podchodzeniem bezpośrednio do ogrodzenia lub wpadaniem w nie, dodatkowo izolując psy od przypadkowych przechodniów. Wybieg posiada chodnik z kostki brukowej, wiodący wokół jego centrum.

Wybieg dla psów osiedle 2 Pułku Lotniczego – galeria zdjęć


Podoba Ci się nasz artykuł? Podaj go dalej miłośnikom psów!

Prawa autorskie. Artykuł i zdjęcia stanowią własność serwisu psiPARK.pl i są chronione prawami autorskimi. Dozwolone jest udostępnianie bezpośredniego odnośnika do niniejszego artykułu w mediach społecznościowych oraz na stronach internetowych. Kopiowanie, wykorzystywanie artykułu w całości lub części bez pisemnej zgody właściciela serwisu psiPARK.pl jest zabronione i może być ścigane prawnie.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Wpisz odpowiednią liczbę *

Scroll Up
error: Content is protected !!
Więcej w Kraków, Małopolskie, Wybiegi dla psów
Projekty wybiegów i parków dla psów
Gotowy projekt wybiegu dla psów 675 m2

Wybieg dla psów o powierzchni 675 m2 (45 x 15 m) z 20 urządzeniami Firmy FENSTER, objętymi dziesięcioletnią gwarancją. Wybieg posiada jedno z najatrakcyjniejszych urządzeń

Zamknij