O wybiegach dla psów trzeba edukować, a nie nimi straszyć!

Zauważamy, że ostatnio pojawia się coraz więcej głosów i artykułów starających się przedstawić parki i wybiegi dla psów w negatywnym świetle.

Jest to najczęściej związane z brakiem wiedzy użytkowników wybiegów na temat zachowań i komunikacji psów, szkolenia psów oraz tak naprawdę przeznaczenia wybiegów i ich funkcji.

Tymczasem mądre korzystanie z tego typu obiektów może dać dużo radości i innych korzyści zarówno psom jak i ich opiekunom. Często są to jedyne miejsca w mieście, w których psy mogą bezpiecznie biegać bez smyczy.

Dlatego naszym celem jest edukacja o bezpiecznej zabawie na wybiegu dla psów

Robimy to przez artykuły o bezpiecznej zabawie, wykłady w czasie oficjalnego otwarcia wybiegów, a także przez udostępnianie naszych autorskich 13 zasad bezpiecznej zabawy na wybiegu dla psów (m.in. w formie ulotki; Nasze 13 zasad pojawiło się też w materiałach informacyjnych projektu Świadomy właściciel a rzeczywistość psich parków – realizowanego w 2016 r. z Inicjuj z FIO w psich parkach w Bydgoszczy – oraz w portalu trojmiasto.pl).

Dołącz do nas!

Chcesz podzielić się doświadczeniem i/lub umiejętnościami? Masz pomysł na projekt związany z edukacją o bezpiecznej zabawie na wybiegu dla psów? Napisz do nas na psipark@psipark.pl.

Zespół psiPARK.pl

Dowiedz się więcej:


Podoba Ci się nasz artykuł? Podaj go dalej miłośnikom psów!

Prawa autorskie. Artykuł i ulotka stanową własność serwisu psiPARK.pl i są chronione prawami autorskimi. Dozwolone jest udostępnianie bezpośredniego odnośnika do niniejszego artykułu w mediach społecznościowych oraz na stronach internetowych. Kopiowanie, wykorzystywanie artykułu w całości lub części bez pisemnej zgody właściciela serwisu psiPARK.pl jest zabronione i może być ścigane prawnie.

Zdjęcie główne: pixabay.com

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Wpisz odpowiednią liczbę *

Scroll Up
error: Content is protected !!
Więcej w AllPosts, Polecamy, Wiadomości o psach, Wybiegi dla psów
Wybieg dla psów Częstochowa Psistanek Południe
Wybieg dla psów Częstochowa – Psistanek Południe

"Psistanek Południe" to drugi po "Psistanku Północ" wybieg dla psów w Częstochowie. Zlokalizowany jest przy al. Wojska Polskiego w dzielnicy Wrzosowiak,

Zamknij