Mrozy w Turcji a bezdomne psy [FOTO]

W ciągu ostatnich tygodni temperatura powietrza spadła w Europie do zagrażających życiu poziomów. Dało to obraz empatii, którą wyróżnili się mieszkańcy tureckiego Stambułu.

Od czasu pojawienia się mrozów, właściciele sklepów w Turcji otworzyli drzwi dla bezdomnych psów, które bez udzielenia im natychmiastowej pomocy prawdopodobnie nie przeżyłyby tak niskich temperatur. Wolontariusze przygotowali legowiska dla psów w centrum handlowym.

psy w turcji

Psy prócz możliwości nocowania w sklepach otrzymały także kartony, koce i jedzenie, które pomogły im przetrwać. Psy przebywały w sklepach również podczas gdy te były czynne dla klientów wg normalnych godzin urzędowania.

Podczas fali mrozów schronienie odnajdywały również koty. Właściciele sklepów udostępniali im swoje lokale, niektórzy nawet informując zamieszonymi w witrynach komunikatami, że jeżeli komuś przeszkadzają koty – zapraszają na zakupy do innego punktu.

Tych, którym przeszkadzają koty, zapraszamy do innych sklepów.

psy w Turcji

Wiele osób może zainteresować kolczyk widoczny w uchu jednego z psów. Są to specjalne oznaczenia z numerem, stosowane przez lokalne władze do oznaczania bezdomnych psów. Analogicznie do znanego w Polsce “chipa”, pies jest oznaczony i zarejestrowany. Bezdomne psy mieszkają na co dzień na ulicach tureckich miast tworząc watahy. Są zadbane, łagodne, przyjazne i nie zwracają większej uwagi na ludzi. W pewnym stopniu dostosowały się do życia na ulicy.

psy w Turcji
fot. psiPARK.pl

Podoba Ci się nasz artykuł? Podaj go dalej miłośnikom psów!

Prawa autorskie. Artykuł stanowi własność serwisu psiPARK.pl i jest chroniony prawami autorskimi. Dozwolone jest udostępnianie bezpośredniego odnośnika do niniejszego artykułu w mediach społecznościowych oraz na stronach internetowych. Kopiowanie, wykorzystywanie artykułu w całości lub części bez pisemnej zgody właściciela serwisu psiPARK.pl jest zabronione i może być ścigane prawnie.

Zdjęcia: Facebook.com, psiPARK.pl

2 komentarze o “Mrozy w Turcji a bezdomne psy [FOTO]

 • 14 stycznia 2017 o 19:25
  Permalink

  Ten na ostatnim foto jaki zadbany się wydaje

  Odpowiedz
 • 24 września 2017 o 17:01
  Permalink

  Podobne kolczyki w uchu obserwowałam u wszystkich bezdomnych psów w Albanii.
  W ogóle w Albanii i Czarnogórze bezdomne zwierzęta, zarówno psy jak i koty, są traktowane jak przyjazna człowiekowi wspólnota. Wszyscy je karmią, głaskają, traktują jak najlepszych przyjaciół.
  Czy w Polsce tak nie mogłoby być? Z pewnością problemem byłaby zima.

  Odpowiedz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Wpisz odpowiednią liczbę *

Scroll Up
error: Content is protected !!
Więcej w Wiadomości o psach
Remi Gaillard w schronisku
Remi Gaillard w schronisku!

Aktualizacja: 25.11.2016 r. Uzbierana kwota osiągnęła ponad 200.000 Euro, a ze schroniska adoptowano 150 psów. Gratulacje dla Remiego za wspaniałą postawę i

Zamknij