Nidzica: szczenięta wrzucone do rzeki zaadoptował policjant

Szczenięta wrzucone do rzeki – Nidzica

W ostatnią niedzielę lipca, ok. godziny 7 rano przypadkowy przechodzień zauważył worek w małej rzece w Nidzicy, który zaczął wyszarpywać z wody duży pies. Po rozerwaniu worka przez psa wydostała się z niego para szczeniaków. Jeden z nich uciekł w towarzystwie dużego psa, drugi schował się pod koszem na śmieci i trafił pod opiekę pani Klaudii, która natrafiła na całe zajście.

Niewątpliwie ktoś chciał zamordować szczeniaki, bestialsko wrzucając je do zawinięte w worek do wody. Historia ma jednak swój happy end. Pierwszy ze szczeniaków, który został zabrany przez panią Klaudię spod śmietnika, pod którym schronił się po wydostaniu się z worka, trafił na stałe do nowego domu.

Drugi ze szczeniaków, który uciekł w towarzystwie dużego psa, również został odnaleziony i adoptowany. Drugiego psiaka udało się odnaleźć we wtorek, przy ul. Grunwaldzkiej w Nidzicy nieopodal sklepu. Szczęśliwie psom nie tylko udało się uratować życie, ale i odnalazły nowy dom.

Szczenięta wrzucone do rzeki – czekają 3 lata w więzieniu

Rodzeństwo znalazło nowy dom u nidzickiego policjanta z tamtejszego Wydziału Kryminalnego Komedy Powiatowej Policji. Rodzina planowała pojawienie się czworonoga, zatem decyzja o adopcji przyszła bardzo sprawnie.  Syn policjanta nadał psiakom imiona. Teraz Budyń i Saba mają się dobrze i cieszą się wspólnie nowym domem, natomiast sprawa za znęcanie się nad tymi psami jest w toku. Sprawcy grozi do 3 lat pozbawienia wolności za znęcanie się nad zwierzęciem ze szczególnym okrucieństwem.

Źródła:

  • http://www.policja.pl/pol/aktualnosci/130209,Drugie-z-ocalonych-szczeniat-dolaczylo-do-rodzenstwa-i-zamieszkalo-w-domu-policj.html
  • http://www.tvn24.pl/pomorze,42/nidzica-psy-wrzucone-do-worka,665155.html

Podoba Ci się nasz artykuł? Podaj go dalej miłośnikom psów!

Prawa autorskie. Artykuł stanowi własność serwisu psiPARK.pl i jest chroniony prawami autorskimi. Dozwolone jest udostępnianie bezpośredniego odnośnika do niniejszego artykułu w mediach społecznościowych oraz na stronach internetowych. Kopiowanie, wykorzystywanie artykułu w całości lub części bez pisemnej zgody właściciela serwisu psiPARK.pl jest zabronione i może być ścigane prawnie.

Zdjęcie: Wikipedia.org, Dawid Galus (własna praca) [CC BY-SA 3.0 pl (http://creativecommons.org/licenses/by-sa/3.0/pl/deed.en)], poprzez Wikimedia Commons

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Wpisz odpowiednią liczbę *

Scroll Up
error: Content is protected !!
Więcej w Wiadomości o psach
7 najbardziej ekskluzywnych hoteli dla psów na świecie
7 najbardziej ekskluzywnych hoteli dla psów na świecie

Podczas gdy w Polsce luksusowe psie hotele są jeszcze w sferze marzeń, na zachodzie można w nich przebierać. Wygody, które oferują,

Zamknij