Funkcjonariusz Straży Granicznej z psem Jano wyróżnieni przez MSWiA

Minister Spraw Wewnętrznych i Administracji Mariusz Błaszczak wyróżnił bohaterską postawę czterech funkcjonariuszy Bieszczadzkiego Oddziału Straży Granicznej, w tym przewodnika z psem służbowym imieniem Jano. Zobacz film z wręczenia wyróżnienia.

Sierż. szt. SG Łukasz Rogowski – funkcjonariusz z Placówki SG w Horyńcu-Zdroju – wraz ze swoim podopiecznym, 3-letnim owczarkiem niemieckim, 5 marca br. odnaleźli zaginionego starszego mężczyznę, w którego poszukiwania zaangażowana prócz Straży Granicznej była także Policja.

Bezpośrednio do miejsca przebywania poszukiwanego mężczyzny funkcjonariuszy doprowadził owczarek Jano.

Zaginiony 85-letni mieszkaniec Borowej Góry (gmina Lubaczów) wyszedł z domu i oddalił się w nieznanym kierunku. Po trwających dobę poszukiwaniach rodzina mężczyzny zgłosiła się z prośbą o pomoc do lubaczowskiej Policji, która prócz swoich jednostek zaangażowała psa tropiącego z placówki Straży Granicznej z Horyńca-Zdroju oraz pojazd obserwacyjny z placówki SG z Lubaczowa.

Owczarek niemiecki podjął trop ok. godziny 02:40, prowadząc swojego przewodnika przez drogę, a następnie przez las nieopodal miejscowości Młodów. Po trzech kilometrach pies odnalazł leżącego w lesie zaginionego mężczyznę, który był przemoczony, wychłodzony oraz nie potrafił poruszać się o własnych siłach.

Po przetransportowaniu mężczyzny do szpitala i udzieleniu pomocy jego zdrowiu i życiu nie zagraża już niebezpieczeństwo.

Źródło: www.bieszczadzki.strazgraniczna.pl


Podoba Ci się nasz artykuł? Podaj go dalej miłośnikom psów!

Prawa autorskie. Artykuł stanowi własność serwisu psiPARK.pl i jest chroniony prawami autorskimi. Dozwolone jest udostępnianie bezpośredniego odnośnika do niniejszego artykułu w mediach społecznościowych oraz na stronach internetowych. Kopiowanie, wykorzystywanie artykułu w całości lub części bez pisemnej zgody właściciela serwisu psiPARK.pl jest zabronione i może być ścigane prawnie.

Zdjęcie: pixabay.com

2 komentarze o “Funkcjonariusz Straży Granicznej z psem Jano wyróżnieni przez MSWiA

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Wpisz odpowiednią liczbę *

Scroll Up
error: Content is protected !!
Więcej w Wiadomości o psach
Zaostrzenie kar za znęcanie się nad zwierzętami
Zaostrzenie kar za znęcanie się nad zwierzętami

Zaostrzenie kar za znęcanie się nad zwierzętami przyjęte podczas wtorkowego posiedzenia rządu. Zgodnie z projektem w ustawie o ochronie zwierząt

Zamknij