Woreczki FIBI na psie odchody [RECENZJA]

Jednorazowe, foliowe woreczki na psie kupy są bardzo wygodnym i dostępnym sposobem na sprzątanie po naszym pupilu. W ostatnim czasie stały się ważnym wyposażeniem psich parków oraz opiekunów czworonogów. Woreczków dostępnych do zakupu czy pobrania z publicznych dystrybutorów jest cała masa. Sami przetestowaliśmy już chyba dziesiątki kilometrów woreczków!

Co w przypadku tak (jak może się wydawać) prostej sprawy może mieć znaczenie? Zobaczcie, jak w naszej recenzji wypadły woreczki na psie kupy FIBI.

Pierwsze wrażenie
Po kilku tygodniach
Biodegradowalność
Podsumowanie
Gdzie kupić?

Pierwsze wrażenie

Woreczki FIBI są bezzapachowe i mają wymiary 21 x 35,5 [cm]. Wyprodukowane są z czarnej, biodegradowalnej folii. Obok nazwy, logo i danych firmy nadrukowana jest podobizna pieska oraz prosta instrukcja stosowania woreczków. Zebrane są one w pakiet wyposażony w 5 otworów, które umożliwiają zamieszczenie go w dystrybutorze.

Woreczki FIBI na psie odchody
Pakiet woreczków FIBI wyposażony jest w otwory, które umożliwiają zamieszczenie go w dystrybutorze.

Po paru tygodniach

Nasze woreczki przełożyliśmy do pojemnika przy smyczy. Jest to mniej wygodne niż w przypadku woreczków w rolce, jednak woreczki FIBI są przeznaczone przede wszystkim o dystrybutorów, więc w naszej recenzji nie ma to większego znaczenia.

Woreczki FIBI na psie odchody
Woreczki nosiliśmy w pojemniku przy smyczy. Na zdjęciu widoczna jest instrukcja stosowania woreczków.

Woreczki FIBI sprawdziliśmy pod kątem kilku istotnych kryteriów takich jak cena, wielkość, łatwość oddzielania warstw, wytrzymałość oraz grubość folii i przeźroczystość. Okazało się, że doskonale spełniają swoją funkcję. Zdecydowanie możemy je polecić!

 • Cena – 100 woreczków kosztuje niecałe 19 zł, więc za jeden płacimy niecałe 19 gr. Jest to bardzo konkurencyjna cena zwłaszcza do zastosowań użytku publicznego, tym bardziej, że dostawa oferowana jest gratis.
 • Wielkość – woreczki są dość duże i pozwoliły nam na wygodne sprzątanie również po dużym psie (ok. 40 kg masy ciała psa). Pozostawało miejsce na zakręcenie lub zawiązanie woreczka, bez narażenia się na kontakt z jego zawartością.
 • Łatwość oddzielenia warstw – po oderwaniu z pakietu bez problemu oddzielaliśmy warstwy woreczka w celu użycia go. Woreczki nie “sklejały się” za bardzo.
 • Grubość folii – woreczki łatwo odrywaliśmy z pakietu bez uszkadzania ich. Nie dziurawiły się również przy stosowaniu na zróżnicowanym podłożu takim jak gałęzie, kamienie, gęsta trawa, sypki/mokry piasek.
 • Wytrzymałość na obciążenie – woreczki nie zrywały się nawet przy większym obciążeniu (1 kg).
 • Przeźroczystość – folia woreczków jest nieprzeźroczysta, dzięki czemu nie widzieliśmy, co jest w środku. Bardzo dobrze ukazuje to poniższe porównanie:
Woreczki FIBI na psie odchody
Do woreczków włożyliśmy fioletowo-żółty przedmiot. Woreczki FIBI (po lewej ) pozostają czarne, woreczki z popularnego marketu (po prawej) prześwitują.

Woreczki FIBI na psie kupy – biodegradowalność

Warto zwrócić uwagę na opis woreczków dotyczący ich biodegradowalności. Folia oxy-biodegradowalna, z której zrobione są woreczki, rozkłada się w ciągu 24 miesięcy w każdym miejscu składowania. W trakcie procesu oxy-biodegradacji folia rozpada się na wodę, dwutlenek węgla, biomasę oraz pierwiastki śladowe. Po rozłożeniu nie wydziela metanu. Proces biodegradacji zachodzi dzięki dodanemu do materiału woreczka PE-HD, komponentu d2w. Więcej informacji o woreczkach znajdziecie na stronie eko-asklepios.pl.

Woreczki FIBI na psie odchody – podsumowanie

Plusy:

 • Duże i pojemne
 • Z nieprzeźroczystej, czarnej folii
 • Wytrzymałe
 • Ulegają biodegradacji
 • Wygodne w użyciu
 • W atrakcyjnej cenie

Minusy

 • Brak

Woreczki FIBI na psie odchody – gdzie kupić?

Woreczki FIBI można kupić w sklepie internetowym firmy ASKLEPIOS tutaj. W sklepie poza woreczkami dostępny jest również sprzęt do sprzątania po psach – kosze na psie odchody, dystrybutory na woreczki i psie stacje.

woreczki FIBI na psie odchody
Woreczki FIBI na psie odchody.

Gdyby woreczki FIBI były dostępne w miejscach, które odwiedzamy z psami lub w których codziennie z nimi spacerujemy, na pewno chętnie byśmy po nie sięgali i robili to z pewnością, że sprzątanie po psie będzie bezproblemowe.


Podoba Ci się nasz artykuł? Podaj go dalej miłośnikom psów!

Prawa autorskie. Artykuł stanowi własność serwisu psiPARK.pl i jest chroniony prawami autorskimi. Dozwolone jest udostępnianie bezpośredniego odnośnika do niniejszego artykułu w mediach społecznościowych oraz na stronach internetowych. Kopiowanie, wykorzystywanie artykułu w całości lub części bez pisemnej zgody właściciela serwisu psiPARK.pl jest zabronione i może być ścigane prawnie.

4 komentarze o “Woreczki FIBI na psie odchody [RECENZJA]

 • 11 października 2017 o 11:02
  Permalink

  Woreczki na psie kupy to bardzo dobry wynalazek. Ludzie powinni mieć świadomość, że zasada “posprzątasz – nie wdepniesz” jest niezwykle łatwa do zastosowania i zwiększa komfort życia wszystkich osób mieszkających w mieście. Niesprzątanie po swoim pupilu ma również dodatkowe niekorzystne dla zwierząt konsekwencje – ludzie nastawiają się do czworonogów negatywnie i mają o nich złe mniemanie. A przecież psia kupa to problem właściciela!

  Odpowiedz
 • 12 października 2017 o 11:47
  Permalink

  Ja sama po swoim psie zawsze sprzątam, zresztą głupio by było nie sprzątać po psie który ma swoje woreczki… 😉 ale okropnie drażnią mnie właściciele psów którzy mają temat w nosie i nie sprzątają, dlatego zawsze jak widzę taką osobę to rzucam do niej radośnie ” ooo nie zabrała Pani woreczka, proszę ja zawsze mam więcej przy sobie” stawiając ich w takiej sytuacji zwykle przyjmują woreczek z zawstydzeniem i zabierają pakunek 🙂 Pozdrawiamy!

  Odpowiedz
  • 12 października 2017 o 19:16
   Permalink

   Pytanie “Czy pożyczyć woreczek?” faktycznie sprawdza się bardzo dobrze. Większość ludzi korzysta z propozycji i sprząta po swoim psie, a niektórzy dzięki temu zmieniają swoje nawyki i zaczynają nosić woreczki ze sobą 🙂 Pozdrawiamy 🙂

   Odpowiedz
  • 26 października 2017 o 12:08
   Permalink

   Świetna odzywka.Gratuluję odwagi.

   Odpowiedz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Wpisz odpowiednią liczbę *

Scroll Up
error: Content is protected !!
Więcej w Recenzje
Pozytywne szkolenie psów
Pozytywne szkolenie psów dla żółtodziobów. Pamela Dennison [RECENZJA]

Pozytywne szkolenie psów w książce Pameli Dennison jest opisane bardzo przystępnie i ciekawie - od samych podstaw, po radzenie sobie z

Zamknij