Wyżeł niemiecki krótkowłosy – opis rasy

Wyżeł niemiecki krótkowłosy (Deutsch Kurzhaar) – charakter i cechy

Należy na całym świecie do ulubionych psów myśliwskich. Jest szybki, silny i pełen temperamentu. Doskonale i wytrwale tropi, wystawia i aportuje zarówno z lądu jak i wody. Wymagają sporo ruchu i ćwiczeń.

Są to psy zrównoważone, pewne siebie i energiczne. Łagodne i przyjacielskie, dobrze dogadują się z dziećmi. Potrzebują konsekwentnego i nieustępliwego opiekuna. Nie są dominujące, jednak gdy opiekun będzie nieudolny – przejmą kontrolę, co może prowadzić do nieposłuszeństwa i nadpobudliwości.

Nie przejawiają agresji terytorialnej, jednak na spacerach mogą polować na małe zwierzęta ze względu na swój silny instynkt łowiecki.

Umaszczenie brązowe, brązowo-dereszowate lub czarno-dereszowate.

Wysokość w kłębie to ok. 65 cm. Masa to od 23 do 29 kg.

Wyżeł niemiecki krótkowłosy – geneza

Wywodził się niegdyś od ciężkiego psa gończego. Krzyżowano go w XX wieku z angielskim pointerem. Dzisiaj hodowla wyżłów niemieckich krótkowłosych jest prowadzona zgodnie ze ścisłymi zasadami oraz starannie opracowanymi próbami pracy.

Wyżeł niemiecki krótkowłosy – utrzymanie

Jest to pies łatwy w pielęgnacji i zdrowy. Przytrafia się dysplazja stawów biodrowych. Aby najlepiej spożytkować jego predyspozycje – powinien znajdować się pod opieką myśliwego.

Zobacz też inne rasy psów: Owczarek niemieckiOwczarek szkocki collieOwczarek belgijski malinoisOwczarek belgijski groenendaelBokserYorkshire terrierAiredale terierDalmatyńczykCurly coated retrieverFlat coated retrieverGolden retrieverLabrador retriever, zobacz więcej ras psów.


Podoba Ci się nasz artykuł? Podaj go dalej miłośnikom psów!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Wpisz odpowiednią liczbę *

Scroll Up
error: Content is protected !!
Więcej w Rasy psów
Bokser
Bokser – opis rasy

Bokser - charakter i cechy Bokser to uroczy, pełen temperamentu pies z ogromnymi pokładami energii, który jest przywiązany do rodziny

Zamknij