Müsterländer duży – opis rasy

Müsterländer duży (Großer Münsterländer) – charakter i cechy

Müsterländer to przede wszystkim wszechstronny pies myśliwski. Jest łatwy do układania, przywiązany do swojego opiekuna, inteligentny i czujny. Uwielbia tropić i pracować w wodzie. Dużo szczeka. Za największy atut tych psów uznaje się nieprawdopodobną wytrzymałość i umiejętność przetrwania w każdych warunkach.

Do tej pory wykorzystywane jako psy myśliwskie, coraz częściej pojawiają się jako psy rodzinne. Potrzebują jednak bardzo dużo ruchu i nie są przystosowane do długiego przebywania w zamknięciu. Świetnym sposobem na wyładowanie jego energii mogą być psie sporty, jogging lub bieg przy rowerze.

Müsterländer lubi się uczyć, aportować, pracować w lesie. Są bardzo inteligentne, dzięki czemu łatwo i szybko uczą się nowych komend i słuchają poleceń swojego opiekuna.

Jest to rasa bardzo rzadko spotykana w Polsce.

Wysokość w kłębie to ok. 65 cm (suki 58 do 63 cm). Waga to ok. 30 kg. Umaszczenie białe w czarne łaty lub niebieskie przesiane. Głowa czarna, dopuszczalna biała strzałka.

Müsterländer duży – geneza

Pochodzenie rasy datuje się na 1908 rok, gdy w okolicach miasta Münster z hodowli niemieckiego wyżła długowłosego pochodzącego od średniowiecznego płochacza długowłosego została wyłączona zadomowiona, czarno-biała odmiana długowłosego wyżła – a miłośnicy tego psa hodowali go nadal.

Müsterländer duży – utrzymanie

Niezbędne jest systematyczne szczotkowanie sierści. Posiadają gęsty i długi włos z podszerstkiem. Mogą występować tzw. portki, czyli dłuższa sierść na tylnych stronach ud psa (na tylnych łapach; przeważnie od ogona do stawów skokowych). Rasa ta cieszy się zdrowiem, przytrafiają się infekcje i choroby skóry.

Zobacz inne rasy psów: Owczarek niemieckiOwczarek szkocki collieOwczarek belgijski malinoisOwczarek belgijski groenendaelBokserYorkshire terrierAiredale terierDalmatyńczykWyżeł niemiecki krótkowłosyCurly coated retrieverFlat coated retrieverGolden retrieverLabrador retriever, zobacz inne rasy psów.


Podoba Ci się nasz artykuł? Podaj go dalej miłośnikom psów!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Wpisz odpowiednią liczbę *

Scroll Up
error: Content is protected !!
Więcej w Rasy psów
Wyżeł niemiecki krótkowłosy
Wyżeł niemiecki krótkowłosy – opis rasy

Wyżeł niemiecki krótkowłosy (Deutsch Kurzhaar) - charakter i cechy Należy na całym świecie do ulubionych psów myśliwskich. Jest szybki, silny

Zamknij