Flat coated retriever – opis rasy

Flat coated retriever należy do grupy psów aportujących, płochaczy i psów wodnych, sekcja psów aportujących, typ wyżłowaty. Podlega próbom pracy. Wysokość w kłębie samce 56 – 66 cm, samice 51 – 56 cm.

Flat coated retriever – geneza

Powstał na przełomie XVIII i XIX wieku. Pochodzi również z krzyżówki nowofundlanda z seterem irlandzkim, water spanielem ale także owczarkiem szkockim, labradorem i pudlem. Flat coated retriever jest dość rzadko spotykany w Polsce.

Flat coated retriever – budowa ciała

Miękka szata; długi, połyskujący, gęsty włos. Uszy średnie, opadające. Ogon prosty, z obfitym piórem, noszony na linii grzbietu, sięgający stawu skokowego. Długa, płaska głowa. Szeroka i głęboka klatka piersiowa. Kończyny mocne, dobrze kątowane.

Flat coated retriever – usposobienie

Psy tej rasy są łagodne, bardzo wesołe i chętne do zabawy. Przywiązane i oddane. Wymagające sporo ruchu. Na przeszkodzie w nauce może stać ciągła chęć do zabawy. Jak wszystkie retrievery – nie lubią samotności.

Flat coated retriever – użytkowość

Flat coated retriever brał udział przede wszystkim w polowaniach, obecnie jest często psem towarzyszącym i rodzinnym.


Podoba Ci się nasz artykuł? Podaj go dalej miłośnikom psów!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Wpisz odpowiednią liczbę *

Scroll Up
error: Content is protected !!
Więcej w Rasy psów
golden retriever
Golden retriever – opis rasy

Rasa golden retriever należy do grupy psów aportujących, płochaczy i psów wodnych, sekcja psy aportujące, typ wyżłowaty. Podlega próbom pracy.

Zamknij