Złe traktowanie psa i innych zwierząt – gdzie zgłosić?

Jak wysłać do służb zawiadomienie o problemie zwierzęcia, o którym wiesz? Jak – również anonimowo – zgłosić konieczność interwencji w danym miejscu w Polsce?

Zwierzę, jako istota żyjąca, zdolna do odczuwania cierpienia, nie jest rzeczą. Człowiek jest mu winien poszanowanie, ochronę i opiekę. Art. 1 ust. 1 Ustawy z dnia 21 sierpnia 1997r o ochronie zwierząt

Istnieją trzy zdalne narzędzia, które pozwalają na dokonanie zgłoszenia. Jeżeli nie wiedziałaś/wiedziałeś o ich istnieniu – przekaż dalej.

Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa

Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa pozwala na dodawanie zagrożeń, na które służby mają do 2 dni na reakcję. Dodane zdarzenie można śledzić, gdyż zmiana koloru jego statusu wskazuje określoną czynność. Do jej obsługi wystarczy jedynie komputer z przeglądarką stron WWW lub urządzenie mobilne. Do zgłoszenia można dodawać załączniki – zdjęcia, film, opis itp.

Adres: https://mapy.geoportal.gov.pl/iMapLite/KMZBPublic.html

Zielona Strefa oraz CITES 

Dedykowane informacjom odnośnie szeroko pojętego znęcania się nad zwierzętami skrzynki e-mail Miejskich oraz Wojewódzkich Komend Policji.

Przykładowe adresy:

Moja Komenda

To mobilny przewodnik po polskich jednostkach Policji (przygotowany przez MSWiA). Są tu adresy i dane kontaktowe najbliższych jednostek Policji, jest również baza wszystkich dzielnicowych w Polsce (wraz z wyszukiwarką).

Aplikacja w Sklepie Play: https://play.google.com/store/apps/details?id=com.altconnect.android.mk&hl=pl

Pamiętaj, że złe traktowanie zwierząt możesz też zgłosić telefonicznie najbliższej jednostce Policji pod numerem 997.


Zobacz też: 

porzucony pies co zrobić

Porzucony pies. Co zrobić?

Jak pomóc psu, którego znaleźliśmy przy drodze, na parkingu lub w lesie? Co wtedy zrobić? Co na to przepisy prawa? Zapamiętaj,

8 komentarzy

Podoba Ci się nasz artykuł? Podaj go dalej miłośnikom psów!

Prawa autorskie: Artykuł stanowi własność serwisu psiPARK.pl i jest chroniony prawami autorskimi. Dozwolone jest udostępnianie bezpośredniego odnośnika do niniejszego artykułu w mediach społecznościowych oraz na stronach internetowych. Kopiowanie, wykorzystywanie artykułu w całości lub części bez pisemnej zgody właściciela serwisu psiPARK.pl jest zabronione i może być ścigane prawnie.

Zdjęcie: pixabay.com

 

2 komentarze o “Złe traktowanie psa i innych zwierząt – gdzie zgłosić?

  • 8 stycznia 2018 o 15:42
    Permalink

    Moim zdaniem ludzie bijący zwierzęta powinni dostawać karę oko za oko, ząb za ząb. W sumie to za większość przewinień powinna być taka kara.

    Odpowiedz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Wpisz odpowiednią liczbę *

Scroll Up
error: Content is protected !!
Więcej w Porady, Prawo
Podróż z psem samochodem - czysto i bezpiecznie PsiPark.pl
Podróż z psem samochodem – czysto i bezpiecznie

Wpis sponsorowany Jazda samochodem to dla nas chleb powszedni. Jeździmy nim do pracy, na zakupy, na urlop, wizytę do rodziny.

Zamknij