Zrób to sam: zimowy wosk ochronny na psie łapy

11
wosk ochronny na psie łapy

Mróz, sól i pozostałości po odmrażaczach (np. stosowanych do szyb samochodowych) mogą zaszkodzić łapom Twojego psa. Zadbaj o nie, przygotowując naturalny ochronny wosk na psie łapy, idealny na zimowe spacery. Wystarczy zmieszać ze sobą cztery podstawowe produkty. 

psiPARK.pl na Facebooku
Polub nas na Facebooku i bądź na bieżąco! www.facebook.com/psiPARKpl

Wosk ochronny na psie łapy – składniki:

  1. 30 g woszczyny (wosk pszczeli) – stosowana ze względu na barierę ochronną, którą tworzy po nałożeniu na psią łapę, a dodatkowo natłuszcza i regeneruje
  2. 3 łyżki stołowe oleju kokosowego – posiada właściwości antybakteryjne
  3. 3 łyżki stołowe oleju z nagietka – koi i łagodzi popękane od mrozu poduszki psich łap
  4. 3 łyżki stołowe oleju z awokado – posiada świetne właściwości nawilżające

Potrzebujesz jeszcze tylko garnka oraz foremek do przelania wosku. Pamiętaj, że do łatwego jego odmierzenia, olej kokosowy najłatwiej jest ogrzać do stanu ciekłego.

Wosk ochronny na psie łapy

Wosk ochronny na psie łapy – przepis:

Składniki umieść w naczyniu (np. garnku), a następnie podgrzewaj na małym ogniu aż do całkowitego roztopienia. Zdejmij naczynie ze źródła ciepła, a wosk niezwłocznie rozlej do foremek. Wosk tężeje ok. 20 minut, a przechowujemy go w temperaturze pokojowej. Naturalne oleje są praktycznie bezzapachowe, z kolei wosk pszczeli ma delikatnie słodki zapach.

wosk ochronny na psie łapy

Wosk ochronny na psie łapy – foremki

Foremki wybierz uwzględniają wielkość Twojego psa. Mogą to być foremki do ciastek, lodu, czy pudełka po kremie. Używanie zakręcanego pudełka po kremie umożliwi łatwe spakowanie i przenoszenie wosku, a nakładanie na psie łapy ograniczy się do potarcia otwartym pudełkiem o poduszki łapki w drzwiach tuż przed wyjściem. Do użytku w domu świetnie sprawdzi się również duża nakrętka (np. po kremie spożywczym do smarowania pieczywa). Gotowy wosk jest twardy, ale roztapia się pod wpływem ciepła dłoni.

Wosk ochronny na psie łapy

Do naszego wosku użyliśmy foremek na ciastka o średnicy ok. 6 cm – idealne dla łap psa wielkości labradora. Wykorzystaliśmy 3 razy większą porcję składników niż w przepisie. Wystarczyły na 4 i pół serduszka.

Całkowity koszt składników to ok. 14 zł  za jedną porcję w foremce (90 g wosku pszczelego – ok. 6 zł, 135 ml oleju z awokado – ok. 14 zł, 135 ml oleju z nagietka – ok. 35 zł, 135  ml oleju kokosowego – ok. 8 zł).

Zobacz też: Jak dbać o łapy i opuszki psa zimą? Dlaczego jest to ważne?

Jak dbasz o łapy Twojego psa zimą? Napisz w komentarzu!

Prawa autorskie. Artykuł stanowi własność serwisu psiPARK.pl i jest chroniony prawami autorskimi. Dozwolone jest udostępnianie bezpośredniego odnośnika do niniejszego artykułu w mediach społecznościowych oraz na stronach internetowych. Kopiowanie, wykorzystywanie artykułu w całości lub części bez pisemnej zgody właściciela serwisu psiPARK.pl jest zabronione i może być ścigane prawnie. Zdjęcia: psiPARK.pl

Źródła: Przepis oparty jest na Paw Wax, facebook.com/PlanetPaws.ca

5/5 - (2 {głos/głosy})
Komentarze 11
Zrób to sam: zimowy wosk ochronny na psie łapy
  1. Dorota

    Na ile starcza jedno serduszko?

    • felix

      Mnie zeszło niecałe jedno w tamtym roku na ok. tydzień spacerów, to tak na ok. 20-30 wyjść .

  2. Ada

    Czy pomaga to też na ślizganie się? Mamy problem na panelach, są specjalne preparaty z woskiem pszczelim np. na wystawy żeby psiak się nie ślizgał, ale zastanawiamy się, czy zwykły wosk nie wystarczy. Jak myślicie?

    • psipark.pl

      Nie zauważyliśmy, żeby wosk ograniczał ślizganie się psa.

  3. Taisa

    Mój pies to miał . To jest dobre?????

  4. Basia

    To można stosować profilaktycznie kilka razy w tygodniu po prostu
    polecam bo robię taki dla swojego od kilku lat

  5. paula88

    Super pomysl, wydaje się łatwo zrobić. Probuje bo u mnie dziś -10 :))

    • psipark.pl

      Paula napisz jak się sprawdził u Was przepis i wosk 🙂

Odpowiedz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *