Słowiński Park Narodowy z psem

Słowiński Park Narodowy najbardziej kojarzony jest z wydmowym pasem mierzei z ruchomymi wydmami, pomiędzy Bałtykiem a jeziorem Łebsko. Najwyższa z nich, Wydma Łącka, ma wysokość 42 m i prowadzi przez nią szlak turystyczny, dostępny również dla psów. Z wydmy możemy podziwiać niezwykły, pustynny krajobraz, a psy lubiące piaszczyste powierzchnie tutaj mają dużo powodów do radości.

Czy do Słowińskiego Parku Narodowego można wejść z psem?

Idąc plażą w stronę ruchomych wydm spotkamy znak zakazu. Może nas wprowadzić w błąd, ponieważ zgodnie z przepisami dla zwiedzających Słowiński Park Narodowy zakaz dotyczy samej plaży i dopuszcza się wprowadzanie psów do Parku wyłącznie na smyczy i tylko na szlaki turystyczne położone poza plażą“.

Słowiński Park Narodowy z psem
Zakaz wstępu z psem na plażę przy Słowińskim Parku Narodowym

Słowiński Park Narodowy z psem

Z Pandą przyjechaliśmy od strony Łeby i zatrzymaliśmy się niedaleko parkingu przynależącego do Parku, dalsza podróż samochodem jest zabroniona. Z parkingu podróż można kontynuować pieszo (spacer około 1 h w jedną stronę) lub skorzystać z odpłatnego przejazdu Melexem, który dociera pod same wydmy.

Psy są chętnie brane na pokład Melexu (przynajmniej poza sezonem), z czego skorzystaliśmy ze względu na ograniczony czas. Wstęp na teren Parku w sezonie jest płatny. Po krótkiej i trzęsącej przejażdżce, która trwała niecały kwadrans, dotarliśmy na początek szlaku prowadzącego przez wydmy nad samo morze. Zapraszamy do obejrzenia zdjęć.

Polecamy: Psi plaże w Polsce nad morzem

Słowiński Park Narodowy z psem – galeria zdjęć

Słowiński Park Narodowy z psem
Przy wejściu na wydmy
Słowiński Park Narodowy z psem
Panda i Wydma Łącka
Słowiński Park Narodowy z psem
Z Pandą na Wydmie Łąckiej
Słowiński Park Narodowy z psem
Panda i Wydma Łącka
Słowiński Park Narodowy z psem
Panda i Wydma Łącka
Słowiński Park Narodowy z psem
Panda przy wejściu na plażę obok Słowińskiego Parku Narodowego
Słowiński Park Narodowy z psem
Wydmy w Słowińskim Parku Narodowym

Zobacz też: Gdzie nad polskie morze z psem?


Podoba Ci się nasz artykuł? Podaj go dalej miłośnikom psów!

Prawa autorskie. Artykuł stanowi własność serwisu psiPARK.pl i jest chroniony prawami autorskimi. Dozwolone jest udostępnianie bezpośredniego odnośnika do niniejszego artykułu w mediach społecznościowych oraz na stronach internetowych. Kopiowanie, wykorzystywanie artykułu w całości lub części bez pisemnej zgody właściciela serwisu psiPARK.pl jest zabronione i może być ścigane prawnie.

Zdjęcia: AjriszZona.pl, psiPARK.pl


Zobacz też: Zostawianie psa pod sklepemZabawy węchowe dla psa, Pomysły na prezent dla miłośnika psów, Domowe ciasteczka dla psa przepis, Blog o psach, Morze z psem, Pilsko z psem, Dom tymczasowy dla psa, Kulawizna psa

Komentarz odnośnie “Słowiński Park Narodowy z psem

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Wpisz odpowiednią liczbę *

Scroll Up
error: Content is protected !!
Więcej w Artykuły, Podróże z psem
uśmiech psa
9 sposobów na uśmiech psa (i Twój)

Co wywołuje uśmiech psów (a przez to nasz)? Nasza lista może przypomnieć, co jest pozytywne i ważne, ale o czym czasami zapomina się

Zamknij